Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Korty Pułtuska


ul. Pułtuska 13
korty.pultuska@spartan.wroc.pl
tel. 71 73 88 226

 

od 7 listopada 

KORTY TENISOWE ZAMKNIETE 


W roku 2022 rozpoczniemy budowę hali tenisowej, a na kortach otwartych ponowie zobaczymy się wiosną.

 

Obiekt tenisowy przy ul. Pułtuskiej położony jest tuż przy Parku Południowym w pobliżu dzielnicy Krzyki. To jeden z najładniejszych i najstarszych obiektów w mieście, którego powstanie szacuje się na rok 1897. Na jego terenie znajduje się 11 kortów tenisowych wyposażonych w sztuczne oświetlenie, z których centralny otoczony jest trybunami oraz ścianką do gry. Wierzchnią warstwę kortów stanowi mączka ceglana. Całość otoczona drzewami stanowi przyjemne miejsce dla uprawiania tenisa w formie zarówno rekreacyjnej jak i zawodniczej.

Wielu zawodników i amatorów rozpoczynało tu swoją przygodę z tenisem lub rozgrywało najważniejsze pojedynki. To tutaj trenował Hubert Hurkacz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny czy Marta Leśniak. To tutaj odbywały się imprezy tenisowe wielkiego formatu.

 

Wejście główne na korty, w tym wjazd dla samochodów wraz z niewielkim parkingiem, znajduje się od strony ul. Sudeckiej. Oprócz wejścia głównego istnieją dwa mniejsze wejścia od ul. Pułtuskiej oraz ul. Ślężnej. Na terenie kortów znajduje się budynek socjalny.

Korty przy ul. Pułtuskiej to historia i wizytówka Wrocławia.

 

honorujemy karty MULTISPORT